Systémy kúrenia

Ponúkame Vám dodávku a montáž ústredného vykurovania do rodinných domov, priemyselných objektov a technických objektov. Pri montáži používame kvalitné materiály. Pri výbere materiálov je pre nás prvoradá kvalita. 

Ponúkame Vám tieto typy vykurovania:

  • radiátorové kúrenie
  • podlahové kúrenie
  • stenové kúrenie
  • podlahové konvektory
  • výmeny rozvodov
  • výmeny radiátorov, kotlov a pod.

Radiárotové kúrenie

Systém pripojenia radiátorov združuje výhody polyfúzneho zvarenia a vynikajúce fyzikálne vlastnosti rúrok s hliníkovou bariérou proti difundácii kyslíka. Navarovacie tvarovky z PB umožňujú rýchle, lacné a trvanlivé pripojenie trubiek v sústave, v ktorej môžu býť radiátory zapojené všetkými známymi zpôsobmi zapojenia. Taktiež jednoduchá montáž bez drahých špeciálnych nástrojov umožňuje rýchlé a cenovo výhodné možnosti pripojenia.

Podlahové vykurovanie

Výhody podlahového vykurovania: vytvorenie príjemného a zdravého prostredia, nízka energetická náročnosť, zníženie prevádzkových nákladov, optické rozšírenie priestoru, prirodzený obsah vlhkosti vzduchu, umožnenie slobodnej voľby nášlapnej krytiny, hospodárne zahriatie najmä vysokých priestorov, optimálna pohoda a možnosť regulácie jednotlivých miestností, vysoká životnosť vykurovacieho systému, minimálna korózia komponentov vykurovacej sústav, priaznivé obstarávacie náklady.

Stenové vykurovanie

S výhodou sa využíva ako samostatne, tak i v kombinácii s inými vykurovacími systémami, napr. ako doplnok k podlahovému vykurovaniu tam, kde nie je k dispozíci dostatočne veľká podlahová plocha pre dosiahnutiu potrebného výkonu z podlahy. Výhodou je, že nie sú stanovené žiadne mimoriadne hygienické požiadavky, nakoľko človek práve v porovnaní s inými typmi vykurovania (podlahové, resp. stropné) uprednostňuje príjemný tepelný tok zboku. Teplota vykurovacej vody tým môže byť trochu vyššia (60 - 70 °C), napriek tomu môžeme hovoriť o stenovom teplovodnom vykurovaní aj ako o nízkoteplotnom.

Kontakt na nás

PROFIINSTAL, s.r.o.
Kavečianska cesta 8,
040 01 Košice

tel./fax: 055/633 10 40
mobil: 0918 596 651
e-mail: profiinstal@profiinstal.sk